Harwin M22-2032005
Board Connector, 20 Contact(S), 1 Row(S), Male, Right Angle, 0.079 Inch Pitch, Solder Terminal,
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Harwin M22-2032005.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 6 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+75.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2012005
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Bag
TE Connectivity / AMP1-2041145-4
Headers & Wire Housings HPI 2.0mm CONN. R/A DIP 14P
2.00mm Pitch MicroBlade Wire-to-Board Header, Right-Angle, 15 Circuits
16pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 4A 380nm 40.64mm*10.41mm
Descriptions
Descriptions de Harwin M22-2032005 fournies par ses distributeurs.
Conn Unshrouded Header M 20 POS 2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk/Loose
Connector, Header, 20Pos, 1Row, 2Mm Rohs Compliant: Yes |Harwin M22-2032005
HEADER, RIGHT ANGLE, 1ROW, 20WAY; Pitch Spacing:2mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Header; Product Range:M22 Series; Contact Termination Type:Through Hole; No. of Rows:1Rows; Contact Plating:Gold Plated Contacts; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Approval Category:UL 94V-0; Colour:Black; Contact Resistance:20mohm; Current Rating:2A; Current per Contact Max:2A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:10000Mohm; Material:Glass Filled Polyester; No. of Mating Cycles:50; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Voltage Rating VAC:250V; Working Voltage:250V