Hammond 1418N4S16C10
NEMA 4x Wallmount Enclosure with Panel 20 x 16 x 10 316 Stainless Steel 20 x 16 x 10 Inch
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Hammond 1418N4S16C10.
Master Electronics
Datasheet1 pageIl y a 12 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
NEMA 4,12 Eclipse Enclosure 20 x 16 x 10 Steel/Gray 20 x 16 x 10 Inch
Clamps Electrical Enclosure, 20 in H, 10 in D, 16 in W, 12, 13, 4, 4X, Aluminum
NEMA 4x Eclipse Window Door Enclosure 20 x 16 x 10 304 Stainless Steel 20 x 16 x 10 Inch
Descriptions
Descriptions de Hammond 1418N4S16C10 fournies par ses distributeurs.
ENCLOSURE, WALL MOUNT, 316 SS, NATURAL; Enclosure Type:Wall Mount; Enclosure Material:316 Stainless Steel; External Height - Metric:508mm; External Width - Metric:406mm; External Depth - Metric:254mm; IP Rating:IP66 RoHS Compliant: Yes