Fastron 1210AS-6R8K-01
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 1210AS-6R8K-01.
Introduction Date2011-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Inductor Chip Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.18A 1.8Ohm DCR 1210 T/R
Ind Shielded Multi-Layer 6.8uH 10% 4MHz 50Q-Factor Ferrite 15mA 0805
Inductor Chip Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.285A 1.2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 600mA 350mOhm DCR 1812 T/R
Inductor, ferrite,6.8Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0608-6R8KL
Descriptions
Descriptions de Fastron 1210AS-6R8K-01 fournies par ses distributeurs.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1210 WIREWOUND CER IND 6.8uH 10%