EPCOS B78108S1472K000
Ind RF Choke Bobbin Core 4.7uH 10% 60Q-Factor Ferrite 820mA AXL Ammo Pack/T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B78108S1472K000.
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-62.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
RF Choke Bobbin Core 4.7uH 10% 7.96MHz 70Q-Factor Ferrite 0.62A 0.4Ohm DCR AXL T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Inductor Power Unshielded Wirewound 4.7uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 650mA 270mOhm DCR 1812 T/R
Descriptions
Descriptions de EPCOS B78108S1472K000 fournies par ses distributeurs.
RF CHOKE General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Axial Leaded High Frequency Inductor, Rf Choke, B78108S Bc Series, 4.7 H, 10%, 0.34 Ohm, 820 Ma Rohs Compliant: Yes |Epcos B78108S1472K000.
INDUCTOR, AXIAL, 4.7UH; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.34ohm; DC Current Rating:820mA; Q Test Frequency:7.96MHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:820mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 7.96MHz; Resistance:0.34ohm; Resonant Frequency:95MHz; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%