EPCOS B78108S1104J000
Fixed Inductor RF Choke 100uH 5% Wirewound 370mA 1.7 Ohm Unshielded Axial
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B78108S1104J000.
Burklin Elektronik
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-32.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
Pièces détachées
Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag
RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.275A 2.5Ohm DCR AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 0.165A 4.1Ohm DCR AXL T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 60mA 21Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 40mA 10Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Descriptions
Descriptions de EPCOS B78108S1104J000 fournies par ses distributeurs.
RF CHOKE General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind RF Choke Bobbin Core 100uh 5% 70Q-Factor Ferrite 370mA AXL T/R
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Axial Lead Free (Type) Inductor -55C 5MHz 1.7Ohm 100muH
Axial Leaded High Frequency Inductor, Rf Choke, B78108S Bc Series, 100 H, 5%, 1.7 Ohm, 370 Ma Rohs Compliant: Yes |Epcos B78108S1104J000.
INDUCTOR, AXIAL, 100UH; Inductance:100µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:1.7ohm; DC Current Rating:370mA; Q Test Frequency:796kHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:370mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:0.1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:70; Q Factor @ Frequency:70 @ 796kHz; Resistance:1.7ohm; Resonant Frequency:5MHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%