EPCOS B72220S0461K101
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 380pF 100A; Clamping 1240V; Varistor 750V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B72220S0461K101.
Burklin Elektronik
Datasheet47 pagesIl y a 8 ans
Newark
element14 APAC
Ciiva
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.14%
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Epcos B72220S0461K101 460V 195J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
LittelfuseV575LA80BP
LA Series 730 VDC 575 V RMS 1410 V Clamp 6500 A 450 pF Radial Lead Varistor
Epcos S14 Series Disc Varistor 300pF 6000A; Varistor 820V
B722 Series 670 V 510 Vrms 1335 V Clamp 6500 A 340 pF StandarD Leaded Varistor
LittelfuseV575LA80BPX10
Radial Varistor 20Mm Rohs/Lead Free/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Littelfuse V575LA80BPX10
LittelfuseV480LS80BP
LS Series 640 VDC 480 V RMS 1160 V Clamp 6500 A 550 pF Radial Lead Varistor
Descriptions
Descriptions de EPCOS B72220S0461K101 fournies par ses distributeurs.
Var MOV 460VAC/615VDC 8000A 750V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.24kV 100A 20mm 10%
750V 8KA 1 675V 825V 615V 460V 195J 660pF@1kHz 26mm*6.8mm*26mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=460Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=8000A
Varistor Metal Oxide 500pF 100A 750V Through Hole
675V~825V 8kA Radial Leaded Varistors ROHS
Varistor, 195J, Through Hole Mount
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K460 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 615 V Energy: 195 J Surge current: 6.5 kA
VARISTOR, 195J, 460VAC; Voltage Rating VAC: 460V; Voltage Rating V DC: 615V; Product Range: B722 Series; Clamping Voltage Vc Max: 1.24kV; Varistor Case Style: Disc 20mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Cu