Eaton XTCE225H22A
EATON XTCE225H22A XT IEC Non-Reversing Contactor (225A, Frame H, 120VAC Coil,
Fiche technique
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton XTCE225H22A.
Electro Sonic
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+222%
Descriptions
Descriptions de Eaton XTCE225H22A fournies par ses distributeurs.
Eaton XT IEC contactor, 225A, 100 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 2NO-2NC, 225A, Frame H, 140 mm, 50-60 Hz, 50, 75, 150, 200 hp (3PH @200, 240, 480, 600 V), Three-pole, Non-reversing, , Screw terminals, FVNR
Contactor, 3Pst-No, 120Vac, Din Rail; Load Current Inductive:225A; Relay Mounting:Din Rail, Panel; Operating Voltage:1Kv; Contact Configuration:3Pst-No; No. Of Poles:3 Pole; Switching Power Ac3:108Kw; Switching Current Ac1:386A Rohs Compliant: Yes |Eaton Cutler Hammer XTCE225H22A