Eaton XRU1D120U
Screw Tbr 6A Spdt - 120Vac/110Vdc | Eaton - Cutler Hammer XRU1D120U
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton XRU1D120U.
element14 APAC
Datasheet205 pagesIl y a 8 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Descriptions
Descriptions de Eaton XRU1D120U fournies par ses distributeurs.
Other Power Distribution Contacts and Accessories 1P 6A 120V EA
Eaton DPDT Screw Connection, Standard Terminal Block Relays, 24 Vdc, 6A
Relay, Spdt, 250Vac, 6A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:6A; Product Range:Xr Series; Relay Mounting:Din Rail; Coil Type:-; Contact Voltage Vac:250V; Relay Terminals:Screw; Contact Voltage Vdc:250V Rohs Compliant: No |Eaton Cutler Hammer XRU1D120U