Eaton SR-5-500MA-AP
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 0.5A 250V Radial 8.5 X 8.1mm Ammo CCC/SEMKO/VDE/cULus
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton SR-5-500MA-AP.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
Datasheet3 pagesIl y a 0 an
Farnell
Sager Electronics
Electro Sonic
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.35%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Bel FuseRST630
Fuse Micro 0.63A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole
Littelfuse0218.630MXP
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.63A, 250VAC, 35A (IR), Supplemental, Inline/holder, 5x20mm
Schurter0034.6012
Fuse, PCB Leaded, 630 mA, 250 VAC, MSF 250, Fast Acting, Radial Leaded
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.63A 250V Radial 8.5 X 7.6mm Ammo CCC/SEMKO/VDE/cULus
Littelfuse37006300410
Fuse Subminiature 0.63A 250V Fast 2-Pin Radial Through Hole Bulk
Littelfuse37206300411
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.63A 250V Radial 8.5 X 8mm Bulk CCC/CQC/KC/SEMKO/UL/VDE/cULus
Descriptions
Descriptions de Eaton SR-5-500MA-AP fournies par ses distributeurs.
FUSE, SLOW BLOW, RADIAL, CAN, VERTICAL, THROUGH HOLE, 500MA, 250VA, SR-5 SERIES
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.5A, 250VAC, 35A (IR), Through Hole
Fuse, PCB Leaded, 500 mA, 250 VAC, SR-5, Time Delay, Radial Leaded
SR-5 Series Slow Blow 250VAC 0.5 A Ø 8.5 x 8.1 mm Subminiature Time-Delay Fuse
250V 2A2S 35A Board Mount (Cartridge Style Excluded) 500mA , 7.6mm*8.1mm
Fuses with Leads (Through Hole) 500mA 250V SR-5
FUSE 500MA 250V T-LAG IEC AMMO
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC RADIAL
SUBMINI FUSE 250V 500MA 0.242R
SR-5-500MA-AP, Eaton Electronics / Bussmann
FUSE, PCB, 500mA, 250V, TIME DELAY; Fuse; FUSE, PCB, 500mA, 250V, TIME DELAY; Fuse Current:500mA; Voltage Rating VAC:250VAC; Product Range:SR-5 Series; Voltage Rating VDC:-; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Case Style:Radial Leaded; Breaking Capacity Current AC:35A