Eaton SDQ12-100-R
Ind Power Shielded Wirewound 9.61uH/38.44uH 20% 100KHz 831mA/416mA 2020 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton SDQ12-100-R.
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
Datasheet4 pagesIl y a 19 ans
IHS
Master Electronics
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 900mA 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 0.85A 0.3Ohm DCR 1211 T/R
TAIYO YUDENNRS5010T100MMGFV
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 0.9A 0.3Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 0.85A 0.288Ohm DCR 1514 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 900mA 260mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1A 0.075Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Eaton SDQ12-100-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 9.61Uh, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd
Inductor, 10Uh, ±20%; Product Range:Sdq Series; Inductance, Parallel:9.61Μh; Rms Current, Parallel:831Ma; Saturation Current, Parallel:981Ma; Dc Resistance Max, Parallel:0.362Ohm; Leakage Inductance:-; Turns Ratio:1:1 Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SDQ12-100-R