Eaton SD8350-6R8-R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.9A 25mOhm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton SD8350-6R8-R.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 18 ans
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-88.63%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Wurth Elektronik7447715006
FIXED IND 6.8UH 4.3A 25 MOHM SMD / POWER-CHOKE WE-PD
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A 0.0264Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A 0.0238Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 4.3A 18.2mOhm DCR Blister T/R
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 4.8A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 0.0276Ohm DCR 3131 T/R
Descriptions
Descriptions de Eaton SD8350-6R8-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
SD8350 Series 6.8 uH ±30% Tolerance 3.9A Shielded SMT Low Profile Power Inductor
INDUCTOR, 6.8UH, 3.9A, ±30%; Inductance:; INDUCTOR, 6.8UH, 3.9A, ±30%; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.025ohm; DC Current Rating:3.9A; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Inductor Type:Power
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 4.4A, Smd; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):3.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):4.4A; Product Range:Sd8350 Series; Dc Resistance Max:0.025Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SD8350-6R8-R