Eaton PTR016V0185-BK
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 16VDC 40A 1W 10s 0.03Ohm Radial 10.2 X 3.1 X 15.7mm Bag
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton PTR016V0185-BK.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 14 ans
TME
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.59%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2011-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Littelfuse16R185BPR
USBR Series - 6-16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 1.85A
Littelfuse16R185BU
Littelfuse16R160BPR
USBR Series - 6-16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 1.6A
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), PTS1812, 12 VDC, 1.5 A, 3 A, 500 ms
TE ConnectivityMINISMDC150F/16-2
MINISMDC Series 1812 1.5 A 2.8 A Trip PolySwitch SMT Resettable Device
TE ConnectivityMINISMDC150F/12-2
Fuse;Resettable;1.5A;Sz 1812;Dims 0.19x0.134x0.019";SMT;12VDC;DCR 0.11 Ohms;PCB
Descriptions
Descriptions de Eaton PTR016V0185-BK fournies par ses distributeurs.
Radial Resettable Fuse, PPTC, PTR016V, 16 VDC, 1.85 A, 3.7 A, 10 s, Rectangular
PTC Resettable Fuse, 0.03ohm, Through Hole Mount
PTC Resettable Fuse 40A 16VDC Poly Bag