Eaton HCP0805-1R0-R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 14.5A 5.8mOhm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton HCP0805-1R0-R.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Wurth Elektronik744311100
WE-HCI SMD Flat Wire High Current Inductor | FIXED IND 1UH 15A 4.6 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Wurth Elektronik7443340100
POWER-CHOKE WE-HCC 8070 (Ferrite) | FIXED IND 1UH 17A 2.95 MOHM SMD
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 12A 0.0072Ohm DCR T/R
WE-LHMI SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH IRON CORE, 1 UH
Descriptions
Descriptions de Eaton HCP0805-1R0-R fournies par ses distributeurs.
HCP0805 Series 1 uH ±20 % 14.5 A 5.8 mOhm SMT Shielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 0805
IND, High Current, 1.0uH, 22A, 2PADS, SMT
HCP0805 Nonstandard 0.303Lx0.291W 7.70mmx7.40mm 1muH
FIXED IND 1UH 14.5A 5.8 MOHM SMD
Inductor HighCurrent 1.0uH 22A SMD
INDUCTOR HI CRNT 1.0UH 14.5A SMD
100KHz 22A 14.5A 1¦ÌH 5.8m¦¸ ¡À20% , 7.7mm*7.4mm*5mm
POWER INDUCTORS-SMD 1.0UH 22A;