Eaton HCM1A0703V2-220-R
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Alloy Powder-Core, SMD, 2825
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton HCM1A0703V2-220-R.
Master Electronics
Datasheet14 pagesIl y a 7 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-07-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-08-30
LTD Date2025-09-30
Descriptions
Descriptions de Eaton HCM1A0703V2-220-R fournies par ses distributeurs.
HCM1AV2 Series 22 uH 2 A 149 MOhm Automotive Grade High Current Power Inductor
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH/14.1uH 20% 100KHz Powdered Alloy 2A 0.149Ohm DCR 2525 Automotive AEC-Q200 T/R
FIXED IND 22UH 2A 149 MOHM SMD
100KHz 7MHz 2.9A 2A 22¦ÌH 149m¦¸ ¡À20% 2525 , 7mm*6.6mm*3mm
IND POWER 22.0UH 3.4A 2 PAD SMT
HCM1A0703V2-220-R, EATON ELECTRONICS
Inductor, Aec-Q200, 22Uh, Shielded, 2A; Inductance:22Μh; Rms Current (Irms):2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.9A; Product Range:Hcm1A0703V2 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.149Ohm Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics HCM1A0703V2-220-R