Eaton HCM1A0503-R33-R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.33uH/0.211uH 20% 100KHz Powdered Iron 11.8A 0.0043Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton HCM1A0503-R33-R.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+109%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-11-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Eaton HCM1A0503-R33-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.33uH, 20%, 1 Element, Alloy Powder-Core, SMD, 2020
FIXED IND 330NH 11.8A 4.3MOHM SM
IND molded Power 0.33uH 16.0A 2 PADS SMT
100KHz 16A 11.8A 330nH 4.3m¦¸ ¡À20% , 5.15mm*5.1mm*3mm
HCM1A Nonstandard 0.203Lx0.201W 5.15mmx5.10mm 330nH
Inductor, Aec-Q200, 0.33Uh, 11.8A, 20%; Inductance:330Nh; Rms Current (Irms):11.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):16A; Product Range:Hcm1A0503 Series; Inductor Case/Package:2020 [5050 Metric] Rohs Compliant: Yes |Eaton HCM1A0503-R33-R