Eaton F03A250V10A
Electric Fuse, Fast Blow, 10A, 250VAC, 125VDC, 200A (IR), Inline/holder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton F03A250V10A.
Master Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Peerless Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Eaton F03A250V10A fournies par ses distributeurs.
Fuse Miniature 10A 250V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm
3AB 3AG 1/4x 1-1/4 Holder RoHS Compliant (Fuse Type) Fuse
MILITARY MIL-F-15160/03 | Bussmann by Eaton F03A250V10A
F03A 250V 10A, Bussmann, Military Standard MIL-F-15160/03, 1/4 inch x 1 1/4 inch Fuses, 10 amps. Commerical version is ABC series
Electrical Connector Cylindrical
Alias du fabricant
  • Eaton - Electronics Division
  • EATON CORPORATION
  • Eaton - Bussmann Electrical Division
  • EATON CORP
  • Eaton Electronics
  • EAT
  • EATON/COMMERCIAL CONTROLS
  • EATON AEROSPACE
  • Eaton Bussmann
  • Eaton Electrical
  • EATON/AEROSPACE CONTROLS
  • EATON EMOBILITY TRANSPORTATION
  • EATON POWERWARE/MGE OFFICE PROTECTION
  • EATON ELECTRIC
  • EATON AERO
  • EATON BUSSMANN ELECTRICAL
  • EATON AEROSPAC
  • Eaton Switches
  • EATON ELE
  • EATON/C&H
  • Eaton Moeller
  • EATON SWITZERLAND
  • Eaton Interconnect
  • Eaton / Circuit Breakers
  • EATON CHAR-LYNN
Alias de numéro de pièce
Ce composant peut être référencé sous ces autres numéros :
  • F03A 250V 10A