Eaton DR124-120-R
Inductor Power Shielded Drum Core 12uH/11.5uH 20% 100KHz Ferrite 4.1A 38mOhm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton DR124-120-R.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
Datasheet3 pagesIl y a 18 ans
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.96%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 3.8A 0.038Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 27Q-Factor Ferrite 5.2A 0.023Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 4.8A 0.03Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A 0.035Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 4A 0.027Ohm DCR 4949 T/R
Wurth Elektronik7447715120
FIXED IND 12UH 3.5A 38 MOHM SMD
Descriptions
Descriptions de Eaton DR124-120-R fournies par ses distributeurs.
DR124 Series Wire-wound SMD Inductor w/Ferrite Core,12 uH +/-20% 4.96A Idc
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, Ferrite-Core, SMD, 4848
INDUCTOR, 12UH, 4.1A, SHIELDED; Inductance: 12µH; RMS Current (Irms): 4.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4.96A; Product Range: DR124 Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 4.5mm; DC Resis
Inductor, Shielded, 12Uh, 4.96A, Smd; Rango De Producto:Serie Dr124; Inductancia:12Μh; Inductancia, Tolerancia:± 20%; Construcción Del Inductor:Apantallado; Resistencia Dc Máx.:0.038Ohm; Corriente Rms (Irms):4.1A; Bobina, Tipo:Smd |Eaton Coiltronics DR124-120-R