Eaton / Cutler Hammer XTOB032CC1
Eaton Corporation Iec Ovlr Frame C Class 10 24-32A
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet257 pagesIl y a 9 ans
Datasheet312 pagesIl y a 17 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+487%
Descriptions
Descriptions de Eaton / Cutler Hammer XTOB032CC1 fournies par ses distributeurs.
Eaton XT IEC bimetallic overload relay, 24-32A overload range, 45 mm Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct to contactor mounting, used with 25-32A contactor, 10A trip type
Overload Relay; Overload Adjustment Current Min:24A; Overload Adjustment Current Max:32A; Mounting Type:Direct; For Use With:Eaton Cutler-Hammer Frame C XT Series 25-32A Contactors; Contactor Direction:Non-Reversing ;RoHS Compliant: Yes