Diodes Inc. ZXT10P40DE6TA
Power Bipolar Transistor, 2A I(C), 40V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 6 Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. ZXT10P40DE6TA.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 9 ans
Datasheet6 pagesIl y a 19 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
Future Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-44.29%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
onsemiFMB3906
Bipolar Transistors (BJT); FMB3906; ON SEMICONDUCTOR; PNP; 6; -40 V; -200 mA
onsemiFMB3946
Small Signal Bipolar Transistor, 0.2A I(C), 40V V(BR)CEO, 2-Element, NPN and PNP, Silicon
Diodes Inc.ZXT13P40DE6TA
Bipolar (BJT) Single Transistor, PNP, 40 V, 3 A, 1.7 W, SOT-26, Surface Mount
ROHMQST5TR
Small Signal Bipolar Transistor, 2A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
ROHMQST3TR
Small Signal Bipolar Transistor, 5A I(C), 30V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
PanasonicDMA204010R
TRANSISTOR, PNP, -50V, -100mA, MINI6-G4-B; Transistor Polarity:PNP; Collector Em
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. ZXT10P40DE6TA fournies par ses distributeurs.
ZXT10P40DE6 Series 40 V 2 A PNP Low Saturation Switching Transistor SOT-23-6
40V 1.1W 180@1A,2V 2A PNP SOT-23-6 Bipolar (BJT) ROHS
Trans GP BJT PNP 40V 2A 1700mW 6-Pin SOT-23 T/R
300mV@ 200mA,2A PNP 1.7W 5V 100nA 40V 40V 2A SOT-23-6 3.1mm*1.8mm*1.3mm
Bipolar Transistors - BJT 40V PNP SuperSOT4
Trans, Pnp, 40V, 2A, 150Deg C, 1.7W Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXT10P40DE6TA