Diodes Inc. ZLDO1117K12TC
Ldo, Fixed, 1.2V, 1A, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117K12TC
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. ZLDO1117K12TC.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 4 ans
Augswan
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
Pièces détachées
Texas InstrumentsTLV1117CKVURG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
STMicroelectronicsLDF33DT-TR
LDF Series 3.3 V 1 A Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-252-3
Texas InstrumentsTLV1117IKVURG3
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Texas InstrumentsTLV1117-18CKVURG3
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. ZLDO1117K12TC fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 1.2V 1A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 1.2V, 1.3V Dropout, BIPolar, PSSO2
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 1.2V,1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 7.47mm 1A 15W
稳压器, LDO, 固定, 1.2V, 1A, -40 至 125度 C;
1A LOW DROPOUT POSITIVE REGULATOR