Diodes Inc. SBR20A200CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 200V 20A 30ns 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. SBR20A200CT.
Diodes Inc SCT
Technical Drawing2 pagesIl y a 9 ans
IHS
iiiC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-62.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
onsemiFEP16DT
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 16A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
onsemiFEP16CT
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 16A, 150V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTTH1602CT
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 300V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 9A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS2545CTY
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 12.5A, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. SBR20A200CT fournies par ses distributeurs.
Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 20 A, Dual Common Cathode, 960 mV, 20 ns, 180 A, TO-220AB
SBR Series 200 V 20 A 10 mA 30 ns Through Hole Fast Recovery Rectifier TO-220-3
Schottky Diode, 200V, 20A, To-220Ab-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SBR20A200CT
Diode Switch 200V 20A 3Pin (3+T) TO220AB