Diodes Inc. MMBD3004A-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 350V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. MMBD3004A-7-F.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Diodes Inc SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2002-07-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode Small Signal Switching Si 250V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS20
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 200V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS19
Rectifier Diode Small Signal Switching 120V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAV23S
BAV23S Series Single 250 V 200 mA Surface Mount Switching Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBD3004S-7-F
Diodes Inc.BAS21-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 250V 0.4A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. MMBD3004A-7-F fournies par ses distributeurs.
MMBD3004A Series 4 A 300 V 350 mW High Voltage Switching Diode SMT - SOT-23
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.225A, 350V V(RRM), Silicon
DIODE, SW ARRAY, 350V, 0.35W SOT23; Diode Type:Switching; Forward Current If(AV):200mA; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:350V; Forward Voltage VF Max:1.25V; Reverse Recovery Time trr Max:50ns; Forward Surge Current Ifsm Max:4A; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Current Ifsm:4A; Junction Temperature Tj Max:150°C; Package / Case:SOT-23; Reverse Recovery Time trr Typ:50ns; Termination Type:SMD