Diodes Inc. DZ23C8V2-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 8.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. DZ23C8V2-7-F.
Diodes Inc SCT
iiiC
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MMBZ5237BL Series 225 mW 10 mA 8.2 V SMT Zener Voltage Regulator - SOT-23-3
Diode Zener Single 8.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 6.5V 225mW 8.2V
Diodes Inc.AZ23C7V5-7-F
AZ23C7V5 Series 7.5 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Diodes Inc.DZ23C7V5-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 7.45V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. DZ23C8V2-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode, 8.2V V(Z), 6.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
1 pair of common cathodes 8.2V SOT-23 Zener Diodes ROHS
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6.1%, 0.1µA