Diodes Inc. DFLU1400-7
Rectifier Diode Switching 400V 1A 25ns 2-Pin PowerDI 123 T/R / DIODE GEN 400V 1A POWERDI123
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. DFLU1400-7.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Future Electronics
Diodes Inc SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.ES1G-13-F
Rectifier Diode Switching 400V 1A 25ns 2-Pin SMA T/R / DIODE GEN PURP 400V 1A SMA
Diodes Inc.MURS140-13-F
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 2A, 400V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.HD06-T
Diode Rectifier Bridge Single 600 Volt 0.8A 4-Pin Mini-DIP Surface Mount
STMicroelectronicsSTTH1R04UY
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1A, 400V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH1R04AY
Diode, Aec-Q101, Single/400V/1A/Do-214Ac Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STTH1R04AY
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 400V 1A 2-Pin DO-214AC Plastic T/R
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. DFLU1400-7 fournies par ses distributeurs.
DFLU1400 Series 400 V 1 A Surface Mount Super-Fast Rectifier - PowerDI-123
DIODE, SUP FAST, 400V, 1A, PWRDI 123; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 400V; Forward Current If(AV): 1A; Diode Configuration: Single; Forward Voltage VF Max: 1.25V; Reverse Recovery Time trr Max: 25ns; Forward Surge Current Ifsm Max: 30A; Operating Temperature Max: 150°C; Diode Case Style: PowerDI 123; No. of Pins: 2 Pin; Product Range: DFLU1 Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Diode Type: Fast Recovery; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Min: -65°C; Operating Temperature Range: -65°C to +150°C