CTS Components 741X083241JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.252W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.com741X083241JP020KBulk
Master Electronics741X083241JP020K
Avnet741X083241JP020K
16h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour CTS Components 741X083241JP.
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
240 Ω
240 Ω
Case/Package
0402
SMD/SMT
Number of Resistors
4
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2006-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEXB-38V241JV
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-28V241JX
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC164-JR-07240RL
Res Thick Film Array 240 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-07240RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
RES NTWK ARRAY 240 OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
RES NTWK ARRAY 220 OHM 1/16W 5% 0402 4 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions de CTS Components 741X083241JP fournies par ses distributeurs.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.252W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804