Cornell Dubilier FCP0805C103J-J2
10000 pF Film Capacitor 16V Polyphenylene Sulfide (PPS) 0805 (2012 Metric)
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
Sager Electronics
New Yorker Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.15%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2001-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECHU1C103JX5
Film Capacitor, 0.01 uF, 11 V, 16 V, ┬▒ 5%, Metallized PPS Stacked, 0805 [2012 Metric]
PanasonicECH-U1C103JB5
ECHU, SMD, Stack Met PPS Film Cap 16VDC, 0.010uF, 5%, 1206, T&R
Cornell DubilierFCP1206H103J-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1H103JX5
Cornell DubilierFCP1206H103G-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
KYOCERA AVXCB018D0103KBA
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier FCP0805C103J-J2 fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Cap Film 0.01uF 16V PPS 5% (2 X 1.25 X 1.1mm) Stacked 125C T/R
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR FCP 16V 10000pF ±5% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitor SMT-FILM CHIP 0.01 16 | Cornell-Dubilier FCP0805C103J-J2
CAP FILM 0.01UF 16VDC ±5% 0805 -55 ~ 125°C 2.0*1.25mm
CAPACITOR PPS FILM 0.01UF, 16V, 5%, 0805; CAPACITOR PPS FILM 0.01UF, 16V, 5%, 0805; Capacitance:10000pF; Voltage Rating:16V; Dielectric Type:Metallized PPS Stacked; Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:FCP Series; C
Capacitor Pps Film 0.01Uf, 16V, 5%, 0805, Full Reel; Rango De Producto:Serie Fcp; Capacidad:0.01Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pps (Sulfuro De Polifenileno); Tensión Nominal:16V |Cornell Dubilier FCP0805C103J-J2