Cornell Dubilier FCP0805C103G-J2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Newark
Upverter
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECHU1C103GX5
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 10000pF ±2% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Cornell DubilierFCP1206H103G-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1C103JX5
Film Capacitor, 0.01 uF, 11 V, 16 V, ┬▒ 5%, Metallized PPS Stacked, 0805 [2012 Metric]
PanasonicECHU1H103GX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 10000pF ±2% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cornell DubilierFCP1206H103J-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupLDBCA2100JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier FCP0805C103G-J2 fournies par ses distributeurs.
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR FCP 16V 10000pF ±2% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
SMT-FILM CHIP, 0.01 Cap, 16V | Cornell-Dubilier FCP0805C103G-J2
Capacitor Pps Film 0.01Uf, 16V, 10%, 0805, Full Reel; Dielectric Type:Metallized Pps Stacked; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance:0.01Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):-; Voltage(Dc):16V Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier FCP0805C103G-J2