Cornell Dubilier EDC104Z5R5H
Cap Supercap 0.1F 5.5V -20% to 80% (11.5 X 5.5mm) Radial StackedCoin 10mm 75 Ohm 1000h 70°C
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.71%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier EDC104Z5R5H fournies par ses distributeurs.
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
70 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.1µF 5.5V
Supercapacitor, 0.1F, 5.5V, 70C | Cornell-Dubilier EDC104Z5R5H
EDC Axial Can - Horizontal electric double layer capacitor 0.453Dia 11.50mm -20% +80% 100mF 5.5V
100mF 5.5V -20%~80% 1000h@ 70¡ãC 75¦¸@ 1kHz , 11.5mm*6mm
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.1F 5.5V 70C
Supercapacitor, 0.1F, 5.5V; Capacitance:0.1F; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:10Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:75Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDC104Z5R5H