Cornell Dubilier DGH504Q5R5
DGH Series 5.5 v 0.5 F 20% LS=12mm 17x15x8.5mm Radial Super Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Cornell Dubilier DGH504Q5R5.
IHS
Tendance sur 3 mois:
+48.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier DGH504Q5R5 fournies par ses distributeurs.
Electric Double Layer Capacitor, Activated Carbon, 5.5V, 30% +Tol, 10% -Tol, 500000uF, Through Hole Mount
500mF 5.5V -10%~30% 1500h@ 85¡ãC 5.5V 400m¦¸@ 1kHz 17mm*8.5mm*19mm
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.5F 5.5V 30%/-10% D
Cap Supercap 0.5F 5.5V -10% to 30% ( 17 X 8.5 X 15mm ) Radial Aluminum OvalCan 12mm 8uA 0.4 Ohm 1500h 85°C
SUPERCAP, 0.5F 5.5V 17X15X8.5MM LS12MMDUAL CELL
Low ESR Supercapacitor, 0.5F, 5.5V
Super Cap/ic Rohs Compliant: Yes
SUPERCAPACITOR, 0.5F, RADIAL LEADED; Cap; SUPERCAPACITOR, 0.5F, RADIAL LEADED; Capacitance: 0.5F; Voltage(DC): 5.5V; Capacitor Terminals: PC Pin; Capacitance Tolerance: -10%, +30%; Lead Spacing: 12mm; Lifetime @ Temperature: 1