Cornell Dubilier CGS143U010R2C
CGS Series 14000uF 10V -10 / +75% Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Sager Electronics
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Pièces détachées
Cornell DubilierCGS153U016R2L
Cap Aluminum 15000uF 16V -10% to 75% (34.925 X 66.675mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.026 Ohm 5600mA 85°C
Cornell DubilierCGS133U050V3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCGS153U016R4C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 15000uF 16V-10+75%
United Chemi-ConE36D101LPN153UEA5N
SERIES: 36DX; VOLT: 100; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 76X105; PACKAGING: LG
NichiconLNT1H153MSE
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNT 50V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLNT1V153MSE
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNT 35V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier CGS143U010R2C fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 75% +Tol, 10% -Tol, 14000uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 14000uF 10V -10% to 75% (34.925 X 53.975mm) Screw Terminal 0.03 Ohm 4900mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor 14000Uf, 10V, +75, -10%, Screw; Capacitance:14000Μf; Voltage(Dc):10V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:-10%, +75%; Capacitor Terminals:Screw; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Esr:0.03Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier CGS143U010R2C