Cornell Dubilier CD15FD910JO3
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.000091uF, Through Hole Mount
IHS
New Yorker Electronics
Master Electronics
Stock
2,217
Authorized Distributors
4
Capacitance
91 pF
91 pF
91 pF
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
70 ppm/°C
70 ppm/°C
Military Standard
Not
Not
Height - Seated (Max)
9.0932 mm
9.0932 mm
9.0932 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.20
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierCD15FD101JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCD15FD101JO3
Cornell DubilierCD15ED820JO3F
Cap Mica 82pF 500V 5% (11.4 X 4.6 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier CD15FD910JO3 fournies par ses distributeurs.
Mica Radial Lead Capacitors 500V 91PF MICA CAP
Cap 91pF 500VDC 5% 11.7 X 4.6 X 9.1mm RDL 5.9mm
Mica Capacitors, Standard Dipped 500V
MICA500V | Cornell-Dubilier CD15FD910JO3
Silver Mica Capacitor 91Pf, 500V, 5%, Radial; Capacitance:91Pf; Voltage(Dc):500V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:3.6Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Length:11.7Mm Rohs Compliant: No |Cornell Dubilier CD15FD910JO3