Cornell Dubilier CD15FD111JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00011uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet13 pagesIl y a 3 ans
Sager Electronics
New Yorker Electronics
Newark
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.85%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,933
Authorized Distributors
6
Capacitance
110 pF
110 pF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
70 ppm/°C
Military Standard
Not
Not
Height - Seated (Max)
9.398 mm
9.398 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.20
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierCD15FD121JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00012uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCD15FD121JO3
Cornell DubilierCD15FD101JO3F
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier CD15FD111JO3F fournies par ses distributeurs.
Cap Mica 110pF 500V 5% (11.7 X 4.6 X 9.4mm) Radial 5.9mm 125C
CAPACITOR SILVER MICA 110PF, 500V, 5%, RAD
MICA CAPACITOR, STANDARD DIPPED, 110PF, 5%, RADIAL LEADED
CD15 Series 500 V 110 pF ±5 % Tolerance LS=5.9 mm Radial Dipped Mica Capacitor
CAPACITOR SILVER MICA 110PF, 500V, RADIAL; Capacitance:110pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:500V; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5.9mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C
Silver Mica Capacitor 110Pf, 500V, 5%, Radial; Capacidad:110Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tensión Nominal:500V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Espaciado De Cable:5.9Mm; Tipo De Empaquetado:Individual |Cornell Dubilier CD15FD111JO3F