Cornell Dubilier 942C10P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
New Yorker Electronics
Master Electronics
Newark
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Cornell Dubilier940C12P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 1200V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier940C10P15K-F
Cornell Dubilier940C8P15K-F
Film Capacitor, Polypropylene, 850V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 850V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 1% +Tol, 1% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 942C10P15K-F fournies par ses distributeurs.
Axial FILM CAPACITOR 942C 400V 0.15muF ±10% 0.748Diax1.339L 19.00mmx34.00mm
Cap Film 0.15uF 1000V PP 10%( 19 X 34mm) Axial 105C
FILM, 0.15 Cap, 1000V | Cornell-Dubilier 942C10P15K-F
Film Capacitor Pp; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Axial Leaded; Capacitance:0.15Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Typical Applications:Snubber; Capacitor Mounting:Through Hole; Voltage(Ac):400V; Lead Spacing:-Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 942C10P15K-F