Eaton KRP-C-800SP
Electric Fuse, Time Delay Blow, 800A, 600VAC, 300VDC, 300000A (IR), Inline/holder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton KRP-C-800SP.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Sager Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-95.24%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fuse Class L Slow Blow Acting 1000A 600V Bolt Tap 70.61 X 95.25mm Glass Melamine Carton CSA/UL
LittelfuseJLLS1000X
Electric Fuse, Fast Blow, 1000A, 600VAC, 300VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseKLLU900.X
Electric Fuse, Time Delay Blow, 900A, 600VAC, 300VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseKLLU1000X
UL Class Fuse, KLLU Series, Time-Delay, 1000A, 600V AC, Non-Indicating
Electric Fuse, Time Delay Blow, 900A, 600VAC, 300VDC, 300000A (IR), Inline/holder
Electric Fuse, Time Delay Blow, 801A, 600VAC, 300VDC, 300000A (IR), Inline/holder
Descriptions
Descriptions de Eaton KRP-C-800SP fournies par ses distributeurs.
Fuse Class L Slow Blow Acting 800A 600V Bolt Tap 95.25 X 64.26mm Glass Melamine
FUSE, 800A, 600V, TIME DELAY; Product Range:KRP-C Series; Fuse Current:800A; Voltage Rating VAC:600VAC; Voltage Rating VDC:300VDC; Fuse Size Metric:-; Fuse Size Imperial:2.53" x 8.63"; Blow Characteristic:Time Delay RoHS Compliant: Yes
COOPER BUSSMANN KRP-C-800SP Fuse, 800A, Class L, KRP-C, 600VAC/300VDC. More details: Fuse, 800 Fuse Amps, Nonindicating, KRP-C Series, Voltage Rating 600VAC/300VDC, Time Delay, Class L, Body Material Glass/Melamine, Nonrejection, Body Style Bolt-On, Interrupt Rating 300kA at 600VAC, 100kA at 300VDC, Length 8-5/8 In., Diameter 2-15/64 In., Functionally Equal To Ferraz A4BQ, Standards CE/UL-248-10 Guide JFHR/CSA Class 1422-02