Eaton FWC-20A10F
FWC Series Fast-Acting 600 V 20 A Ø 10.3 x 38.1 mm Ferrule Style High Speed Fuse
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton FWC-20A10F.
IHS
Datasheet82 pagesIl y a 8 ans
Datasheet2 pagesIl y a 17 ans
Master Electronics
Sager Electronics
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+36.44%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Fuse 25A 700V Holder Cartridge 14 X 51mm Carton CE/CSA/UL
EatonKTK-25
Fuse Midget Fast Acting 25A 600V Holder Cartridge 10.3 X 38.1mm Melamine Carton CSA/UL
Littelfuse0505025.MXP
Fuse Miniature Fast Acting 25A 500V Holder Cartridge 6.3 X 32mm Ceramic Bulk CE/cULus
Fuse Class CC Fast Acting 25A 600V Holder Cartridge 10.32 X 38.1mm Melamine Carton CSA/UL
LittelfuseKLKD025.HXR
Electric Fuse, Fast Blow, 25A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder, 10x38mm
Littelfuse0505025.MXEP
505 Series - 500VAC/500VDC 6x32mm(3AB)Ceramic Fuse, 25 A, 500 VAC 500 VDC, TH, RoHS
Descriptions
Descriptions de Eaton FWC-20A10F fournies par ses distributeurs.
Semiconductor Fuse, FWC-A10F Series, 20A, Fast-Acting, 600V AC, Cylindrical
Electric Fuse, 20A, 600VAC, 700VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Fuse Midget 20A 600V Holder Cartridge 10 X 38mm
Eaton Bussmann High Speed Round body 20AMP 600V AC FERRULE 10 X 38MM - FWC-20A10F
Ferrule — FWC 600V: 6-32A | FUSE CARTRIDGE 20A 600VAC/700VDC
20Amp 600V Ac Ferrule 10 X 38Mm Rohs Compliant: Yes
Eaton Corporation Ctn Of 10 - 20Amp 600V Ac Ferrule 10 X 3
FWC-20A10F, Eaton Electrical / Coiltronics / Bussmann
Specialty Fuses 600V 20Arms Semiconductor
700V 600V Cartridge 20A 38.1mm*38mm
High Speed Fuses - Ferrule Fuses
20A 600VAC UL FERRULE 10 X 38M