Coilcraft XFL4030-471MEC
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft XFL4030-471MEC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Newark
Coilcraft Direct
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-87.62%
3DTélécharger
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Coilcraft XFL4030-471MEC fournies par ses distributeurs.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 470NH, 18A, 20%, SHIELDED; Inductance:470nH; RMS Current (Irms):18A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.2A; Product Range:XFL4030 Series; Power Inductor Case:4mm x 4mm x 3.1mm; DC Resistance RoHS Compliant: Yes