Coilcraft XEL6060-123MEC
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft XEL6060-123MEC.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Tendance sur 3 mois:
-93.78%
Descriptions
Descriptions de Coilcraft XEL6060-123MEC fournies par ses distributeurs.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, AEC-Q200, SHLD, 12UH, 20% ROHS COMPLIANT: YES
FIXED IND 12UH 7.4A 40.33MOHM SM
INDUCTOR, AEC-Q200, SHLD, 12UH, 20%; Inductance: 12µH; RMS Current (Irms): 7.4A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 5.8A; Product Range: XEL6060 Series; Power Inductor Case: 6.56mm x 6.36mm x 6.1mm; DC