Coilcraft 1008CS-391XGLB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1008CS-391XGLB.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1008CS-391XGLB fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008CS Ceramic Chip 390 nH 2 % 0.47 A
INDUCTOR, 390NH, 2%, 500MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 390NH, 2%, 500MHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:390nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:500MHz; DC Resistance Max:1.12ohm; ;RoHS Compliant: Yes