Coilcraft 1008AF-103XJLC
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1008AF-103XJLC.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 14 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-05-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 155mA 3.5Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 10uH 5% 2.5MHz 10Q-Factor Ferrite 0.098A 4.7Ohm DCR 0805 T/R
Ind Power Molded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 155mA 1008 Blister Plastic T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1008AF-103XJLC fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
RF Inductors – SMD; COILCRAFT; 1008AF-103XJLC; 10 µH; 26 MHz; 2.5 MHz; Ferrite
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008AF Series, 10 H, 5%, 1008 [2520 Metric], 26 MHz RoHS Compliant: Yes