Coilcraft 0805PS-562KLB
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0805PS-562KLB.
Coilcraft Direct
Newark
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Fixed inductor 0603 5.6µH ±10% 15mA 1.60 x 0.80mm 0.80mm 0.55Ω 70MHz 60@4MHz
TAIYO YUDENLK16085R6K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 0.01A 1.1Ohm DCR 0603 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 55Q-Factor Ferrite 15mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 15mA 0603
Ind Chip Shielded Multi-Layer 5.6uH 10% 4MHz 45Q-Factor Ferrite 15mA 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0805PS-562KLB fournies par ses distributeurs.
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 65C 143MHz 910mOhm 5.6muH
INDUCTOR, 5.6UH, 0.57A, 10%, PWR, 143MHZ
INDUCTOR, PWR, 5.6UH,0.57A,10%,143MHZ; Product Range:0805PS Series; Inductance:5.6µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.91ohm; RMS Current (Irms):570mA; Saturation Current (Isat):380mA; ;RoHS Compliant: Yes