Coilcraft 0603LS-101XJLB
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603LS-101XJLB.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
IHS
Coilcraft Direct
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.11uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 900mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENHK1608R10J-T
Ind Chip Shielded Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603LS-101XJLB fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603LS Series, 100 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 1.15 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 85C 1.15GHz 130mOhm 100nH
INDUCTOR, 100NH, 5%, 1.15GHZ, RF, SMD; Inductance: 100nH; Product Range: 0603LS Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available