Coilcraft 0603HP-47NXGLW
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 47Q-Factor Ceramic 680mA 240mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-47NXGLW.
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-97.01%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 Embossed Plastic T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 2% 200MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 200MHz 36Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-47NXGLW fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 47 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 2.3 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 2.3GHz 240mOhm 47nH
INDUCTOR, 47NH, 2%, 2.3GHZ, RF, SMD; Inductance: 47nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 680mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available