Coilcraft 0402HP-40NXGLU
General Purpose Inductor, 0.04uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402HP-40NXGLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.22%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.036uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.32A 0.4Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402HP-40NXGLU fournies par ses distributeurs.
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 40 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.6 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 40NH, 2%, 2.6GHZ, RF, SMD; Inductance: 40nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 450mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available