Coilcraft 0402HP-2N4XJLU
General Purpose Inductor, 0.0024uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Abacus Technologies0402HP-2N4XJLU0
1d
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402HP-2N4XJLU.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Coilcraft Direct
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0025uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.0023uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0022uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.8A 0.06Ohm DCR 0805 T/R
Wirewound Inductor, 2.2 nH, 0.1 ohm, 6 GHz, 600 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Fixed Inductor 0402 2.2nH ±5% 960mA 70mΩ 10.8GHz 18@250MHz
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402HP-2N4XJLU fournies par ses distributeurs.
Fixed Inductors 0402HP Ceramic Chip 2.4 nH 5% 2A Ceramic
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 2.4NH, 5%, 14GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 2.4NH, 5%, 14GHZ, SMD; Product Range:0402HP Series; Inductance:2.4nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:14GHz; DC Resistance Max:0.042ohm; DC Current;RoHS Compliant: Yes