Coilcraft 0402CS-4N7XJLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-4N7XJLU.
Coilcraft Direct
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 15Q-Factor Ceramic 0.64A 0.13Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-4N7XJLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 4.7NH, 5%, 4.77GHZ, RF, SMD
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 48Q-Factor Ceramic 0.64A 0.13Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Kit Contents for C328A 0402CS Chip Inductors 23 values, 20 of each
INDUCTOR, RF, 4.7NH, 5%,4.77GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0402CS Series; Inductance:4.7nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:4.77GHz; DC Resistance Max:0.13ohm;;RoHS Compliant: Yes