Coilcraft 0402CS-4N7XGLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-4N7XGLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-4N7XGLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 4.7 nH, 2%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 48Q-Factor Ceramic 0.64A 0.13Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Chip Inductors - 0402CS (1005)
INDUCTOR, 4.7NH, 2%, 4.77GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.7nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 640mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; ; Available until stocks are exhausted Alternative available