Coilcraft 0402CS-3N9XGLU
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-3N9XGLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 3.9nH 2% 250MHz 22Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Punched Paper T/R
Ind 3.60 Nh 0.840 A 66.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-3N6G-T
Inductor RF Chip Wirewound 3.6nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-3N9XGLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 3.9 nH, 2%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0039uH 2% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Chip Inductors - 0402CS (1005)
INDUCTOR, 3.9NH, 2%, 6GHZ, RF, SMD; Inductance: 3.9nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 840mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available