Coilcraft 0402CS-27NXJLU
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-27NXJLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.63%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.25Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0503
Inductor Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 400mA 298mOhm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-27NXJLU fournies par ses distributeurs.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 27 nH, 5%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 27NH, 5%, 2.48GHZ, RF, SMD; Inductance: 27nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available