Coilcraft 0402CS-1N9XJLU
General Purpose Inductor, 0.0019uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402CS-1N9XJLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0019uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
General Purpose Inductor, 0.002uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.002uH 5% 250MHz 16Q-Factor Ceramic 1.04A 0.07Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 1.8nH 5% 250MHz 18Q-Factor Ceramic 1A 0603 T/R
API Delevan1210R-018J
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402CS-1N9XJLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 1.9 nH, 5%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0019uH 5% 250MHz 68Q-Factor Ceramic 1.04A 0.07Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Kit Contents for C328A 0402CS Chip Inductors 23 values, 20 of each
INDUCTOR, 1.9NH, 5%, 11.3GHZ, RF, SMD; Inductance: 1.9nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 1.04A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; ; Available until stocks are exhausted Alternative available