C&K Components K12G0BK1.5612N
Switch Key N.O. DPST 0.1A 30VDC 3VA 12N PC Pins Thru-Hole Automotive Bulk
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Sager Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 9 ans
Datasheet6 pagesIl y a 7 ans
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
C&K ComponentsD6R40F1LFS
Keypad Switch, 1 Switches, Spst, Momentary-Tactile, 0.1A, 32Vdc, 1.8N, Solder Terminal, Through
C&K ComponentsD6C90F1LFS
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V / Pushbutton Switch SPST-NO Keyswitch Through Hole
C&K ComponentsD6C10F1LFS
Descriptions
Descriptions de C&K Components K12G0BK1.5612N fournies par ses distributeurs.
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V
Electromechanical Switch Key Switch N.O. SPST 0.1A
SWITCH, TWO STEP, 6/12N, BLK; Product Range: K12GO Series; Actuator Orientation: Top Actuated; Switch Mounting: Through Hole; Actuator Style: Round Button; Actuating Force: 1.2kgf; Contact Rating: 100mA at 30VDC; Switch Dimens
SWITCH, TWO STEP, 6/12N, BLK; Contact Configuration:SPST-NO; Operating Force:12N; Contact Current Max:100mA; Actuation Type:Top; Switch Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Actuator / Cap Colour:Black; Contact Current Max:100mA; Travel:1.5mm
Contact Configuration = 2NO / Poles = 1 / Actuator Type = Plunger / Switching Function = OFF-(ON) / Contact Current = 100 mA / Contact Voltage = 30 VDC / Termination Type = PCB Pins / Mounting Type = SMD / Switch Colour = Black / Protection Rating = IP40 / Series = K12